System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Robimy Kostrzyńską

– Mamy pieniądze na przebudowę i modernizację ulicy Kostrzyńskiej. Ta inwestycja jest dla nas bardzo ważna. Możemy przystąpić do rozstrzygnięcia przetargu i podpisania umowy z wykonawcą – poinformował w czwartek prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Inwestycja przy ul. Kostrzyńskiej jest podzielona na dwa zadania: drogowe i związane z torowiskiem. – Widząc sytuację na rynku budowlanym, która wywołuje znaczny wzrost cen, pod koniec ubiegłego roku miasto zabezpieczyło dodatkowe środki w wieloletniej prognozie finansowej na realizację tego projektu. Stąd możliwość finansowania – wyjaśnił prezydent Wójcicki.

Do referatu zamówień publicznych przekazano już informację o możliwości przestąpienia do dalszego etapu weryfikacji ofert. – Przyjeliśmy ofertę najkorzystniejszą cenowo. W części drogowej mamy zabezpieczone dodatkowe trzy miliony złotych. W projekcie transportowym mamy natomiast budżet, w ramach którego przesuniemy środki z przeznaczeniem na torowisko na Kostrzyńskiej – dodała wiceprezydent Agnieszka Surmacz.

Wydział Promocji i Informacji UM

umowa Chrobrego

Fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN