System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Sikorskiego zamieni się w deptak

Będziemy mieli prawdziwy deptak na ulicy Sikorskiego. We wtorek umowę na przebudowę głównej ulicy miasta podpisali prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki oraz Jarosław Tomaszewski prezes zarządu i Maciej Sobczyk wiceprezes zarządu Trakcja PRKiI S.A lider i partner konsorcjum AB Kowno Tiltai-Ateities, Litwa.

– Gorzów w przebudowie – powiedział prezydent Jacek Wójcicki. – Sikorskiego to kolejny ważny etap na mapie zmian jakie zachodzą w infrastrukturze naszego miasta. Nowy deptak wraz z bulwarem i wkrótce ukończoną estakadą, stanowić będzie atrakcyjną powierzchnię w centrum miasta, nie tylko dla gorzowian ale i coraz większej liczby przyjezdnych – podkreślił.

Przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego wygrało konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Inwestycja, o wartości prawie 56 mln zł, ma być gotowa 19 miesięcy od podpisania umowy. Wcześniej, bo już w styczniu 2019 roku (rok od podpisania umowy), wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.

Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od ulicy Hejmanowskiej (d. Cichońskiego) do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ulicą Jancarza.

W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich.

Odcinek Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak.
Do postępowania przetargowego zgłosiło się sześć firm, których oferty znacznie przewyższały 50 mln zł – kwotę przeznaczoną na tę inwestycję przez Miasto. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Trakcja PRKiI S.A. oraz AB Kowno Tiltai-Ateities za kwotę 55 mln 747 tys. zł i to właśnie oni wygrali przetarg.

Wydział Promocji i Informacji

umowa Sikorskiego

fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN