System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Sikorskiego przekazana wykonawcy

Miasto przekazało wykonawcy ulicę Sikorskiego jako plac budowy. Rusza modernizacja. Wykonawca przygotowuje harmonogram prac na jednej z głównych ulic miasta; w pierwszej kolejności będą one związane z demontażem sieci trakcyjnej.
Prace rozbiórkowe realizowane będą przy zachowaniu ruchu drogowego. W trakcie prac na torowisku lub jezdni ul. Sikorskiego ustawiane będą pojazdy prowadzące rozbiórkę, a ruch sterowany będzie ręcznie.
W rejonie prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na najwęższym odcinku ul. Sikorskiego (od Młyńskiej do Kosynierów Gdyńskich) w trakcie prac ruch będzie odbywał się wahadłowo.
Prace prowadzone będą w godzinach nocnych, od godziny 20.00, przez trzy dni. Prosimy o zachowanie ostrożności.
Przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego wygrało konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Inwestycja, o wartości prawie 56 mln zł, ma być gotowa 19 miesięcy od podpisania umowy. Wcześniej, bo już w styczniu 2019 roku (rok od podpisania umowy), wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.
Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od ulicy Hejmanowskiej (d. Cichońskiego) do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ulicą Jancarza. W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich.
Odcinek ulicy Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak.
oprac.
Miejski inżynier ruchu
fot. Bartłomiej Nowosielski

Sikorskiego Centrum

POWRÓT
GÓRCZYN