System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Czasowa organizacja ruchu na Sikorskiego

W czwartek (15.02) rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Sikorskiego. Pierwszy etap przebudowy (etap 1a) będzie obejmował odcinek ul. Sikorskiego od ul. Dworcowej (droga przy Zakładzie Energetycznym) do ul. Młyńskiej, pozostawiając przejezdność przez ulice Dworcową i Młyńską jak również z Alei Konstytucji 3 Maja w lewo w ul. Kosynierów Gdyńskich. W związku z przewidywanym zakresem robót:

  • Aleja Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Orląt Lwowskich do ul. Kosynierów Gdyńskich będzie drogą jednokierunkową z kierunkiem ruchu od ul. Estkowskiego do ul. Kosynierów Gdyńskich. Dodatkowo, na wskazanym odcinku Alei Konstytucji 3 Maja, na prawym pasie jezdni wyznaczony zostanie buspas dla autobusów oraz przystanki autobusowe, natomiast lewym pasem (obecnie umożliwiającym ruch w przeciwnym kierunku) odbywać się będzie ruch pozostałych pojazdów zgodnie z planowanym kierunkiem ruchu,
  • wjazd w ul. Garbary możliwy będzie tylko od strony ul. Spichrzowej (droga będzie ślepa),
  • z ul. Młyńskiej będzie można skręcić jedynie w ul. Sikorskiego w stronę Katedry oraz wjechać w ul. Strzelecką.Ze względu na zakres przeprowadzanych prac wprowadzone zostaną również dwa objazdy. Pierwszy objazd (główny) poprowadzony będzie z ul. Estkowskiego i Alei Konstytucji 3 Maja w kierunku centrum ulicami Estkowskiego – Łokietka – Wybickiego – Chrobrego. Drugi objazd (lokalny) poprowadzony zostanie z Alei 11 Listopada do ul. Sikorskiego ulicami Jancarza – Składową – Spichrzową – Młyńską. Objazdy zostaną poprowadzone analogicznie tymi samymi ulicami w przeciwnych kierunkach.Planowane są także zmiany w kursowaniu autobusów, w tym przede wszystkim zastępczych autobusów T1 i T2 za komunikację tramwajową.

SZCZEGÓŁOWY PLAN ORGANIZACJI RUCHU (POBIERZ TUTAJ)

oprac.
Miejski inżynier ruchu
fot. archiwum UM

Sikorskiego objazdy

Etapy Sikorskiego

POWRÓT
GÓRCZYN