System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Zmiany z komunikacji miejskiej na Sikorskiego

UWAGA PODRÓŻNI!
Informujemy, że od dnia 15 lutego 2018 r. (czwartek) w związku z remontem ul. Sikorskiego zmianie ulegną trasy:

Linia T1:

Trasa w kierunku Wieprzyc (obowiązujące przystanki): do ulicy Jagiełły bez zmiany, a następnie Jagiełły (Jagiełły), Wybickiego, Łokietka, Estkowskiego, Orląt Lwowskich (Orląt Lwowskich) i od al. 11 Listopada bez zmian.

Trasa w kierunku Silwany (obowiązujące przystanki): do ul. Estkowskiego bez zmiany, dalej Estkowskiego (Jancarza), Sikorskiego (Zakład Energetyczny – zmiana lokalizacji), Kosynierów Gdyńskich, Łokietka, Wybickiego i od ul. Jagiełły dotychczasową trasą.

Zawieszone zostaną przystanki Pocztowa i Zakład Energetyczny w kierunku Wieprzyc i przystanek Arsenał w kierunku Silwany, zostaje uruchomiony przystanek Jancarza.

Linia nr T2:

Trasa w kierunku Piasków (obowiązujące przystanki): Sikorskiego (Zakład Energetyczny – zmiana lokalizacji) – Kosynierów Gdyńskich (Mieszko) i od ul. Borowskiego bez zmian.

Trasa w kierunku Zakładu Energetycznego: do ul. Borowskiego bez zmiany, następnie Kosynierów Gdyńskich (Rondo Kosynierów Gdyńskich) i od ul. Estkowskiego bez zmian.

Zawieszone zostaną przystanki Arsenał w kierunku Piasków i 30 Stycznia w obu kierunkach, natomiast zostanie uruchomiony przystanek Puszkina (w okolicy I LO).

Najdogodniejszym miejscem do przesiadki na i z obu linii zastępczych jest węzeł przystanków Zakład Energetyczny – Orląt Lwowskich.

 

Linie nr 129, 130, 131 będą kończyć i rozpoczynać kursowanie na przystanku AWF. Dla tych linii oraz dla linii nr 117 zawieszony zostanie przystanek Arsenał w kierunku K-SSSE i Baczyny.

MZK Sikorskiego

POWRÓT
GÓRCZYN