System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Koncepcja „Zintegrowanego Centrum Podróży” w Gorzowie

„Zintegrowane Centrum Podróży” wprawdzie nie jest elementem projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim”, jednak ściśle się z nim wiąże. W ramach projektu planowana jest przebudowa drogi – nawierzchni jezdni i chodników ul. Dworcowej wraz z torowiskiem (180 m nowego toru i trakcji) oraz placu przed dworcem PKP. W związku z tym koncepcja centrum przesiadkowego stanowi spójny element przy realizacji misji zrównoważonego transportu.
Przedstawiamy Państwu koncepcję, która zakłada, że w jednym zadaszonym miejscu będziemy mogli przesiąść się z pociągu, czy autobusu komunikacji międzymiastowej do tramwaju, autobusu MZK lub taksówki. Pojawią się kasy biletowe, wspólne dla wszystkich przewoźników, punkt informacji pasażerskiej, biletomaty oraz elektroniczne tablice, informujące o przyjazdach i odjazdach.

Rozwiązania zawarte w niniejszej koncepcji są wypracowane wspólnie z Polskie Koleje Państwowe S.A., która zgodnie z koncepcją planuje przebudować gorzowski dworzec główny. Rozwiązania zawarte w koncepcji będą podstawą dla przyszłych projektantów, jednakże ostateczny kształt centrum znany będzie po wykonaniu dokumentacji projektowej.

Początek robót przy budowie centrum przesiadkowego w Gorzowie planowany jest na trzeci kwartał przyszłego roku. Przetarg na dokumentację projektową zostanie ogłoszony w październiku br. Prace projektowe potrwają około dziewięciu miesięcy. Koncepcję architektoniczną, obejmującą budowę węzła przesiadkowego i modernizację dworca PKP w Gorzowie, w wyniku przetargu, wygrała gorzowska firma Autorskie Atelier architekta Leszka Horodyskiego.

Wydział Promocji i Inoformacji
wizual.: Autorskie Atelier architekta Leszka Horodyskiego

 

 

POWRÓT
GÓRCZYN