System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Sikorskiego

Na ulicy Sikorskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Młyńskiej pojawiły się betonowe płyty torowe, które w zeszłym tygodniu uzupełnione zostały o szyny. Między ul. Dworcową a Młyńską wykonawca praktycznie zakończył już prace ziemne, zakończyło się też układanie wodociągu. W ciągu miesiąca zacznie się układanie torowiska tramwajowego właśnie na tym odcinku. Powinno się ono tutaj pojawić do końca listopada. Całość torowiska powinna być skończona do 23 stycznia 2019.

Podbudowa pod torowisko pojawiła się też już na odcinku od ul. Herberta do ul. Hejmanowskiej. Ze względu na trwające ciągle prace archeologiczne koło magistratu – odcinek ten nadal wyłączony jest z prac związanych z torowiskiem. Prowadzone są tam jedynie drobne prace ziemne, niekolidujące z opisywaniem wykopalisk archeologicznych przez dział archeologii Muzeum Lubuskiego.

Wykonawca jeszcze w tym roku planuje wykonać nowe rozjazdy na głównym skrzyżowaniu przy katedrze, a także rozpocząć prace przy budowie deptaku. Jednakże przejście na te etapy uwarunkowane będzie dotychczasowym postępem prac na rozpoczętych odcinkach.

Bieżący postęp prac możecie Państwo śledzić w niniejszej fotorelacji.

Wydział Promocji i Informacji
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN