System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Rozpoczęcie prac pod katedrą – rusza kolejny etap prac na Sikorskiego

W nocy ze środy na czwartek (z 24 na 25 października) wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego planuje wprowadzenie kolejnego etapu przebudowy. Prace obejmą odcinek od ulicy Chrobrego do ulicy Pionierów, z zachowaniem przejazdu z ulicy Pionierów do ul. Wełniany Rynek.

Nastąpi zmiana kierunku ruchu na następujących ulicach:

– ul. Pionierów – zmiana kierunku ruchu na całej długości tj. od ul. Spichrzowej będzie można dojechać do ul. Wełniany Rynek
– ul. Wełniany Rynek – kilkunastometrowy odcinek od ul. Sikorskiego będzie ponownie jednokierunkowy (kierunek ruchu w stronę ul. Jagiełły).

Na ul. Pionierów na odcinku od ulicy Obotryckiej do ulicy Sikorskiego zmianie ulegnie sposób parkowania pojazdów. Powyższe zostanie wprowadzone m.in. przy pomocy poziomego oznakowania tymczasowego barwy żółtej. Wykonawca zapewni dojście do budynków mieszkalnych oraz punktów handlowych i usługowych. Wyznaczone zostaną również przejścia poprzeczne przez przebudowywaną drogę. Dojazd do podwórza dla mieszkańców ul. Sikorskiego 126-132 i Wełniany Rynek 3-7 będzie możliwy od. Ul. Wełniany Rynek.

Ze względu na zakres przeprowadzanych prac obowiązywać będą następujące objazdy:

do ul. Warszawskiej – od mostu Staromiejskiego i od dworca PKP przez ul. Spichrzową i ul. Hejmanowskiej,
do ul. Warszawskiej – od. ulicy Sikorskiego (od strony ul. Młyńskiej) i od ulicy Wybickiego przez ul. Jagiełły,
do budynku Urzędu Miasta i ul. Wełniany Rynek – od mostu Staromiejskiego, od dworca PKP, od ul. Sikorskiego (od strony ul. Młyńskiej) od ul. Chrobrego (od ul. Pocztowej) – przez ul. Spichrzową i Pionierów
do ul. Wełniany Rynek – od ul. Wybickiego i ul. Dąbrowskiego – przez ul. Jagiełły, Dzieci Wrzesińskich i łącznik między ul. Dzieci Wrzesińskich a ul. Wełniany Rynek.

Sikorskiego – Kierunki ruchu
Sikorskiego – objazd do ul. Warszawskiej
Sikorskiego – objazd do UM i ul. Wełniany Rynek

Krzysztof Kropiński
Wydział Dróg UM Gorzowa Wlkp.
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN