System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Kolejny etap prac na Sikorskiego

W nocy z niedzieli na poniedziałek (25 na 26 listopada) wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego planuje wprowadzenie kolejnego etapu przebudowy; prace obejmą wschodnią część skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego (od strony katedry i Arsenału).

W związku z powyższym na okres około czterech tygodni nastąpi zamknięcie połowy skrzyżowania i przeniesienie ruchu z prawej jezdni na lewą po tymczasowej nawierzchni, którą wykonawca robót wybuduje w pasie rozdziału między jezdniami.

Ruch pojazdów na lewej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo na odcinku od biurowca Titanic do Arsenału (przy Arsenale nastąpi powrót na prawą jezdnię). Na powyższym odcinku w każdym kierunku będzie dostępny tylko jeden pas ruchu. Pasy ruchu będą oddzielone od siebie.

W celu upłynnienia ruchu wykonawca wyłączy sygnalizację świetlną na przebudowywanym skrzyżowaniu.

Przystanek MZK przy Arsenale zostanie przeniesiony w pobliże biurowca Titanic. Wykonawca ustawi tam wiaty przystankowe.

Na skrzyżowaniu nie będzie możliwości skrętu w lewo z ulicy Chrobrego (od strony mostu Staromiejskiego) w ul. Sikorskiego.

Nie będzie też możliwości skrętu w lewo z ul. Sikorskiego (od strony Młyńskiej) w ul. Chrobrego (w kierunku Wybickiego i Jagiełły).

Ze względu na zakres przeprowadzanych prac i przewidywane duże utrudnienia w ruchu drogowym zaleca się korzystanie z tras alternatywnych, z wykorzystaniem mostu Lubuskiego i ulicy Spichrzowej.

Mapka sytuacyjna

Krzysztof Kropiński
Wydział Dróg

fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN