System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Ul. Kostrzyńska dwukierunkowo przejezdna, ul. Sikorskiego z kolejnym etapem.

W przyszłym tygodniu szykują się zmiany w organizacji ruchu na dwóch największych inwestycjach drogowych w mieście.

Co na ul. Kostrzyńskiej

W poniedziałek (18 listopada) nastąpi zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ulicy Kostrzyńskiej. Wykonawca planuje dopuszczenie ruch dwukierunkowego na odcinku między ulicą Dobrą i al. 11. listopada.
Odcinek ten nadal będzie placem budowy i należy liczyć się z utrudnieniami (brak warstwy ścieralnej, wystające urządzenia np. studnie, uskoki poprzeczne na łączeniach warstw).

Na omawianym odcinku obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 lub 40 km/h. Nie będzie natomiast wprowadzonego kompleksowo oznakowania poziomego.
Także w poniedziałek (18 listopada) zamknięty zostanie odcinek południowej jezdni al. 11. Listopada; od przejazdu przez torowisko na wysokości osiedla Słonecznego do przejazd przy Agromie.

Zamknięcie tego odcinka wynikać będzie z dwóch realizowanych inwestycji: przebudowy ulicy Kostrzyńskiej (zadanie realizowane przez firmę Budimex) oraz przebudowa nawierzchni al. 11 listopada (zadanie realizowane przez firmę Eurovia). Termin prac został skoordynowany tak, by zmniejszyć utrudnienia w ruchu dla kierowców i zapewnić maksymalny front robót dla dwóch zadań.

W związku z zamknięciem jezdni południowej, niezbędne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Zmiany polegać będą na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na jezdni północnej al. 11 listopada. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około miesiąc, na odcinku od cerkwi do przejazdu przy Agromie, gdzie nastąpi przekierowanie pojazdów jadących od ulicy Olimpijskiej i Wieprzyc na jezdnię południową.

W trakcie zmiany organizacji ruchu niezbędne jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy przystanku „Os. Słoneczne” oraz wprowadzenie zakazu wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 40 km/h dla obu kierunków ruchu. Do wygrodzenia pasów ruchu zastosowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W trakcie realizacji prac skrzyżowanie z ulicą Olimpijską będzie przejezdne, jedynie na ulicy Olimpijskiej wprowadzony zostanie zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych od strony al. 11. listopada.

Przypominamy, że wzdłuż al. 11. listopada odbywają się jazdy testowe i szkoleniowe tramwajów. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie przejeżdżania przez torowisko tramwajowe.

Co na ul. Sikorskiego

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego planuje w nocy z 20 na 21 listopada wprowadzenie kolejnego etapu przebudowy ul. Sikorskiego. Prace obejmą skrzyżowanie ul. Sikorskiego z ul. Młyńską i Strzelecką. Jednocześnie oddana zostanie do użytku część jezdni ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Chrobrego do Pocztowej.

W związku z kolejnym etapem przebudowy:
• Udostępniony zostanie wjazd na ul. Sikorskiego (w kierunku zachodnim) z ul. Chrobrego zarówno od strony południowej jak i północnej. Ul. Sikorskiego będzie można dojechać wyłącznie do ul. Pocztowej.
• Udostępniony zostanie wjazd i wyjazd z ul. Pocztowej w ul. Sikorskiego
• Z ul. Sikorskiego będzie można wyjechać w ul. Chrobrego zarówno w prawo jak i w lewo. Ruch na powyższym skrzyżowaniu na wszystkich dostępnych wlotach będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.
• Ul. Młyńska oraz Strzelecka będą drogami bez przejazdu
• Dojazd do ul. Młyńskiej będzie możliwy wyłącznie od ul. Spichrzowej
• Dojazd do ul. Strzeleckiej od strony północnej będzie możliwy z ul. Chrobrego poprzez ul. Pocztową i Starą (alternatywnie poprzez ul. Sikorskiego, Pocztową i Starą). Od strony południowej od ul. Chrobrego poprzez ul. Sikorskiego, Pocztową i Starą.

Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki regulujące pierwszeństwo przejazdu na poszczególnych skrzyżowaniach oraz sygnały wyświetlane przez sygnalizację świetlną.

Rafał Krajczyński / Krzysztof Kropiński
Wydział Dróg

POWRÓT
GÓRCZYN