System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Sikorskiego – listopad 2019

Wykonawca remontu ul. Sikorskiego – firma Trakcja PRKiI S.A. od dnia wczorajszego 21.11.2019 realizuje prace na nowym odcinku ul. Sikorskiego. Wprowadzona została nowa organizacja ruchu, w wyniku której skrzyżowanie ul. Młyńskiej i Strzeleckiej straciło dotychczasową przejezdność. Niemniej został oddany dwukierunkowo do ruchu odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Chrobrego do ul. Pocztowej.

Największa kumulacja prac występuje na etapach: Pionierów-Chrobrego, skrzyżowania z ul. Chrobrego, skrzyżowania Młyńska/Strzelecka, skrzyżowania Kos. Gdyńskich, Al. Konstytucji 3 Maja. Tam realizowane są zarówno prace podziemne jak i naziemne (głównie wykończeniowe brukarskie). Finalizowany jest także montaż lamp przy przejściach dla pieszych na wszystkich etapach inwestycji.

Torowisko jest prawie całościowo połączone (na całej długości inwestycji). Zostają do uzupełnienia niewielkie fragmenty w okolicach Zakładów Energetycznych, skrzyżowania z ul. Garbary, skrzyżowania Młyńska/Strzelecka. Torowisko na fragmencie deptakowym jest całe połączone. Uruchomione zostały oba przejścia dla pieszych wraz z funkcjonującą sygnalizacją świetlną przez ul. Chrobrego. Niebawem dokończona będzie także budowa separatora w okolicach ul. Garbary, która wstrzymała prace na tym etapie. Realizowany także będzie montaż trakcji nad częścią deptakową. Zepnie to całą sieć trakcyjną.

Podczas prac na skrzyżowaniu Młyńska/Strzelecka przewiduje się utrudnienia archeologiczne ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia pozostałości Bramy Młyńskiej.

Bieżący postęp prac można śledzić w poniższej fotorelacji
Wydział Promocji i Informacji
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN