System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego – czerwiec 2020

Wykonawca – konsorcjum firm ZUE i FDO prace związane z przebudową ul. Chrobrego i Mieszka I rozpoczął na odcinku ul. Chrobrego od skrzyżowania z ul. 30 Stycznia do ul. Borowskiego i na Mieszka I na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka. Na tych odcinkach drogowcy całkowicie zdemontowali torowisko i część chodników, zostawiając wydzielone od placu budowy ciągi komunikacyjne. Na obszarach prac prowadzone są aktualnie prace ziemne, głównie związane z siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i odwodnieniem.
Nadal nie ma przejezdności ul. Krzywoustego, cały ruch przekierowany został objazdami ul. 30 Stycznia lub Borowskiego.

Jednocześnie wykonawca postanowił wykonać prace rozbiórkowe na odcinku niestanowiącym zgodnie z harmonogramem etapu 1a. Chodzi o odcinek torowiska ul. Chrobrego od skrzyżowania z ul. Jagiełły do ul. Pocztowej. Wszystko po to, aby w razie znalezisk archeologicznych, wykopaliska nie opóźniały zaplanowanych na etap 4 prac, zaplanowanych na rok 2021. Jak się wstępnie okazało prace ziemne pozwoliły odkryć fragmenty starego landsberskiego torowiska. W miejscu rozbiórki, w okolicach DH Arsenał znajdowały się dawne mury miejsce, więc możliwe są inne ciekawe odkrycia archeologiczne.

Jednocześnie PWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami inwestycyjnymi na sieci wodociągowej, w dniu 19.06.2020 r. od godz. 8:00 do godz. 15:00, wystąpią zakłócenia w dostawie wody do budynków przy ulicy Chrobrego od wysokości ulicy 30 Stycznia do wysokości ulicy Borowskiego.
Podstawiony będzie beczkowóz z wodą.

Bieżący postęp prac można znaleźć w niniejszej fotorelacji.
Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN