System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ulicy Kostrzyńskiej – lipiec 2020

Prace drogowe na ulicy Kostrzyńskiej na całym odcinku od węzła S3 do okolic cerkwi zostały praktycznie zakończone. Pozostaje do uzupełnienia oznakowanie poziome w brakujących miejscach. Cały wspomniany odcinek ma już kompletną drogę rowerową, która została uzupełniona masą asfaltową w brakujących miejscach i oznakowana poziomo. W czerwcu wykonawca na paru odcinkach dokonał wymiany asfaltu ze względu na nieprawidłowości technologiczne przy realizacji. Wykonana warstwa została zdarta i ułożona na nowo. Uzupełniony został także odcinek między ul. Tartaczną a MZK. Ruch odbywa się dwukierunkowo na całości ul. Kostrzyńskiej, nie ma już sygnalizacji świetlnej oraz ruchu wahadłowego.

Na pętli i w okolicy skrzyżowania ul. Kostrzyńska/ul. Dobra infrastruktura uzupełniona została o barierki oddzielające torowisko od ruchu pieszego, przejścia dla pieszych o detektory ruchu pieszo-rowerowego, wiata rowerowa została osłonięta.

Aktualnie wszystkie prace drogowe odbywają się w okolicach wiaduktu i przejazdu na ul. Zatorze. Nowy wiadukt jest gotowy. Zjazd z wiaduktu w stronę centrum miasta oraz na ul. Żeglarską także jest gotowy. Jeszcze w miesiącu lipcu stary wiadukt będzie demontowany i przejazd nad torami kolejowymi odbywać się będzie nową infrastrukturą. Także w tych okolicach do uzupełnienia zostaje droga rowerowa. Ruch samochodowy na ul. Zatorze odbywa się wahadłowo i regulowany jest sygnalizacją świetlną

Przypominamy, że cała ul. Kostrzyńska (do momentu odbioru inwestycji) jest ciągle placem budowy, dlatego należy zachowywać szczególną ostrożność. Przypominamy ponadto, że od 2 lipca realizowany jest regularny pasażerski ruch tramwajowy, prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejazdach.

Bieżący postęp prac można sprawdzić w poniższej fotorelacji.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN