System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Przetarg na monitoring rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę monitoringu miejskiego i budowę systemu informacji pasażerskiej. Zadanie wykona firma Konwerga z Poznania, choć jej oferta (8,6 mln zł) jest wyższa od założonego budżetu na ten cel (6,2 mln zł).

Zwycięzca przetargu będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy na zamontowanie kamer monitoringu miejskiego oraz tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wykonawca ma dostarczyć i zamontować 33 nowe kamery, utworzyć centrum serwerowe w siedzibie Urzędu Miasta oraz centrum monitoringu wizyjnego w budynku Komendy Miejskiej Policji. Będzie musiał również zdemontować stare kamery, a w ich miejsca zainstalować nowe.

Nowe kamery pojawią się m.in. przy ul. Jagiełły, Herberta, Obotryckiej, na placu Staromiejskim, na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego, koło Arsenału, w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Ogrodowej, przy Studni Czarownic, a także na bulwarach i w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego i Garbary oraz Sikorskiego i Dworcowej.

System informacji pasażerskiej to tablice LED, które informują, także za pośrednictwem komunikatów głosowych, za ile minut przyjedzie na ten przystanek tramwaj czy autobus. Zamontowane zostaną na 34 przystankach w całym mieście.

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN