System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Sikorskiego – sierpień 2020

Wykonawca – firma Trakcja Trakcja PRKiI S.A. zbliża się do końca przebudowy ul. Sikorskiego. Ul. Sikorskiego (od skrzyżowania z Chrobrego do Kosynierów Gdyńskich) została udostępniona dla ruchu samochodowego. Wyłączony z ruchu jest nadal odcinek al. Konstytucji 3 Maja (od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich do DT „Rolnik”). W tym miejscu trwają prace drogowe, prace brukarskie i prace wykończeniowe, w tym zieleniarskie.

Na powrót na postument czeka pomnik Adama Mickiewicza. Wylewka postumentu została już zrealizowana, powróciły na swoje miejsce także dotychczasowe ozdobne płyty. Sam pomnik powróci na swoje miejsce w tygodniu 24-28 sierpnia.

Praktycznie cała długość ul. Sikorskiego uzupełniona została o oznakowanie drogowe poziome. Oznaczona także została strefa TEMPO30. Wzdłuż pasażu handlowego na ul. Chrobrego (od Sikorskiego do Pocztowej) nadal realizowana jest część piesza związana z pracami brukarskimi i wejściem do placówek handlowych. Na całej inwestycji występują jeszcze miejsca, gdzie prace brukarskie wymagają uzupełnień i wykończeń. Na całej długości ul. Sikorskiego zamontowane zostały wiaty oraz stojaki rowerowe.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac można śledzić w poniższej fotogalerii:

POWRÓT
GÓRCZYN