System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Komunikacja zastępcza na Kostrzyńskiej

Od dziś (28 września), w związku z pracami budowlanymi przy ulicy Kostrzyńskiej oraz wiadukcie nad torami kolejowymi, przez około trzy-cztery tygodnie zostanie wstrzymane kursowanie tramwajów na odcinku Wieprzyce – Zakład Energetyczny.

Linia tramwajowa nr 1 będzie kursowała w relacji Zakład Energetyczny – Silwana – Zakład Energetyczny, natomiast odcinek od przystanku Zakład Energetyczny do pętli Wieprzyce będzie obsługiwany przez autobusy komunikacji zastępczej T2, która będzie kursowała w wydłużonej relacji Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce.

Wyjazdy tramwajów z zajezdni na Wieprzycach będą odbywać się torem północnym jako przejazdy techniczne, bez możliwości korzystania przez pasażerów, natomiast zjazdy do zajezdni oznaczone zostaną w rozkładzie jazdy i będą udostępnione dla pasażerów.

Miejski Zakład Komunikacji przypomina, iż bilety jednorazowe pełnią również funkcję biletów czasowych, które są ważne 45 minut od momentu skasowania i umożliwiają dowolną ilość przesiadek w czasie ważności biletu.

MZK informuje, iż od poniedziałku dogodnym miejscem przesiadki z autobusu T2 na tramwaj linii 1, jadący w kierunku Silwany, jest przystanek „Zakład Energetyczny”, natomiast z tramwaju linii nr 1 na autobus T2 jadący w kierunku Wieprzyc należy wysiąść na przystanku Zakład Energetyczny i następnie przejść około 150 metrów do tymczasowego przystanku „Orląt Lwowskich”, znajdującego się na wysokości hotelu.

Wydział Promocji i Informacji
Fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN