System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Prace przy Kostrzyńskiej i komunikat MZK dotyczący przywrócenia ruchu tramwajowego

Prace w ramach przebudowy ul. Kostrzyńskiej zbliżają się do końca. Całość prac skumulowana jest w okolicach wiaduktu nad torami kolejowymi w kierunku ul. Zatorze. Trwają prace przy najeździe i zjeździe. W związku z tymi pracami częściowo zajęte zostało torowisko tramwajowe i MZK wprowadziło tramwajowe linie zastępcze. Także ruch samochodowy na wysokości cerkwi został zwężony do jednego pasa jezdni i regulowany jest sygnalizacją świetlną.

MZK informuje, iż od dnia 26 października 2020 r. (poniedziałek) do odwołania w związku z zakończeniem prac budowlanych przy wiadukcie nad torami kolejowymi na wysokości placu Słonecznego oraz rozpoczęciem prac na ulicy Walczaka od ronda Gdańskiego do granicy miasta zmianie ulegną trasy linii tramwajowej nr 1 oraz zastępczej linii autobusowej nr T2.
Linia tramwajowa nr 1 kursować będzie w relacji Wieprzyce – Dowgielewiczowej – Wieprzyce. Przystanek Dowgielewiczowej będzie równocześnie przystankiem początkowym i końcowy, a wysiadanie na tym przystanku będzie możliwe wyłącznie na lewą stronę wagonu. W czasie remontu nie będą obsługiwane przystanki tramwajowe Rondo Gdańskie i Silwana. Pasażerowie korzystający z tych przystanków mogą korzystać z linii autobusowych kursujących ulicami Kombatantów i Szarych Szeregów.
Zastępcza linia autobusowa T2 kursować będzie następującymi ulicami (obowiązujące przystanki):
Piaski początkowy (przystanek przy ul. Kazimierza Wielkiego), Kazimierza Wielkiego (Kilińskiego, Chodkiewicza), Roosevelta (Roosevelta), Kosynierów Gdyńskich (Mickiewicza, Sienkiewicza, Rondo Kosynierów Gdyńskich), Estkowskiego, Orląt Lwowskich (Orląt Lwowskich), Sikorskiego (Zakład Energetyczny), Kosynierów Gdyńskich (Krzywoustego, Mickiewicza), Mickiewicza, Mieszka I (Sąd), Kazimierza Wielkiego (Chodkiewicza, Kilińskiego), Żółkiewskiego, Puszkina (Puszkina n/ż), Czarnieckiego, Piaski końcowy (zatoka przy ul. Czarnieckiego).
Informujemy, iż dogodnym miejscem przesiadki z zastępczej linii T 2 na linię tramwajową nr 1 są przystanki Zakład Energetyczny oraz Orląt Lwowskich.
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. przypomina, iż bilety jednorazowe pełnią również funkcję biletów czasowych, które są ważne 45 minut od momentu skasowania i umożliwiają dowolną ilość przesiadek w czasie ważności biletu.

Jednostka Realizująca Projekt, MZK
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN