System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Dworcowa będzie przebudowywana a wraz z nią realizacji doczeka się Gorzowski węzeł przesiadkowy

Dokumentacja projektowa przebudowy ul. Dworcowej na odcinku około 200 metrów (od ul. Sikorskiego do Składowej) jest już gotowa. Dokumentacja jak i sama przebudowa ul. Dworcowej jest współfinansowana w ramach projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim”. Dokumentacja przebudowy placu przed dworcem, budowy zadaszenia węzła przesiadkowego, przebudowy parkingów i torowiska, a także przebudowy sterowania ruchem tramwajowym i sieci trakcyjnej również jest gotowa. Wykonawca został wybrany w ramach zapytania ofertowego, a przygotowaniem dokumentacji projektowej zajęło się Biuro Projektowe Tomasz Romankiewicz.

Członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński podczas pobytu w piątek w naszym mieście potwierdził, iż te projekt Gorzowskiego węzła przesiadkowego zostanie dofinansowany z funduszy unijnych, z Regionalnego programu Operacyjnego – lubuskie 2020.

Zadanie „Budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową infrastruktury tramwajowej” otrzyma dofinansowanie w kwocie 12,6 mln zł. Rozpoczęcie prac budowalnych zarówno do tego zadania jak i do przebudowy ul. Dworcowej planowane jest jeszcze w tym roku. Według założeń, prace łącznie mają potrwać dwa lata. Całkowity koszt projektu to ponad 18,2 mln zł.

Jednostka Realizująca Projekt
wiz. Autorskie Atelier mgr inż. Architekta Leszka Horodyskiego

POWRÓT
GÓRCZYN