System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – marzec 2021

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace objęły zasięgiem cały zakres ulic Chrobrego-Mieszka I od ul. Wybickiego do ul. Roosevelta.

Najbardziej zaawansowane prace prowadzone są od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do okolic budynku sądu, czyli na etapie 3 inwestycji. Prowadzone są tam prace ziemne w zakresie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Odcinek od skrzyżowania z ul. 30 stycznia do skrzyżowania z ul. Borowskiego posiada już ułożone torowisko tramwajowe. Odbywają się tu prace brukarskie, brukowany jest aktualnie odcinek ul. Krzywoustego-Borowskiego. Pojawiają się nowe fragmenty wylewek betonowych pod torowisko tramwajowe – między innymi na odcinkach ul. 30 Stycznia – Łokietka oraz ul. Jagiellończyka – Borowskiego. Ruch samochodowy przecinający ul. Chrobrego i Mieszka I odbywa się ul. Łokietka oraz ul. Borowskiego. Pozostałe przejazdy (ul. 30 Stycznia, Jagiellończyka, Mickiewicza) są wyłączone.

Wkrótce ruszy etap 4 inwestycji, związany z przebudową ul. Chrobrego na wysokości ul. Jagiełły/Wybickiego. O dokładnym terminie rozpoczęcia prac poinformujemy osobnym komunikatem.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

POWRÓT
GÓRCZYN