System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – kwiecień 2021

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace objęły już zasięgiem cały zakres inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta.

Aktualnie na każdym etapie inwestycji prowadzone są zaawansowane prace. Od ul. Pocztowej wzdłuż Arsenału do okolic „Letniej” rozebrana została warstwa wierzchnia asfaltu, trwają prace wykopkowe, inwentaryzujące oraz wstępna analiza archeologiczna.

Na odcinku ul. Wybickiego – ul. Łokietka trwają prace ziemne. Na odcinku ul. Łokietka – ul. 30 Stycznia pojawiło się już torowisko. Odcinek ul. 30 Stycznia – ul. Krzywoustego – bez zmian – teren jest praktycznie w całości wybrukowany. Trwa brukowanie odcinka ul. Krzywoustego – ul. Borowskiego. Na odcinku ul. Borowskiego – ul. Jagiellończyka, a nawet do skrzyżowania z ul. Mickiewicza wylana została podbudowa pod torowisko. Prace ziemne prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do wjazdu do sądu i przychodni lekarskiej. Ruch samochodowy przecinający ul. Chrobrego i Mieszka I odbywa się ul. Łokietka oraz ul. Borowskiego. Pozostałe przejazdy (ul. 30 Stycznia, Jagiellończyka, Mickiewicza) są wyłączone. W związku z rozpoczęciem etapu IV w samym centrum miasta, wprowadzone zostały objazdy, ograniczenia i wdrożona została tymczasowa organizacja ruchu zarówno dla kierowców, pieszych jak i ruchu MZK. Organizacja ruchu przedstawiona została w poprzednich wpisach, a także opatrzona odpowiednimi mapkami.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

POWRÓT
GÓRCZYN