System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – maj 2021

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta.

Od ul. Pocztowej wzdłuż Arsenału do okolic „Letniej” trwają prace archeologiczne. Zostały one opisane w poprzednim wpisie odnośnie inwestycji.

Na odcinku ul. Wybickiego – ul. Łokietka wylana została betonowa podbudowa pod torowisko. Prace przyłączeniowe i podziemne w większości zostały ukończone. Cały odcinek od ul. Łokietka do ul. Mickiewicza praktycznie posiada umocowane już tory tramwajowe. Torowisko jest praktycznie kompletne. Trwa brukowanie odcinka ul. Krzywoustego – ul. Borowskiego. Na wysokości. Tutaj oraz na odcinku „Kwadratu” zamontowane zostały oczka świetlne w bruku. Od Borowskiego do Jagiellończyka pojawiają się już zatoki parkingowe. Prace ziemne prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do wjazdu do sądu i przychodni lekarskiej. Ruch samochodowy przecinający ul. Chrobrego i Mieszka I odbywa się ul. Łokietka oraz ul. Borowskiego. Na Borowskiego przejazd został zwężony i ruch samochodowy regulowany jest sygnalizacją świetlną. Pozostałe przejazdy (ul. 30 Stycznia, Jagiellończyka, Mickiewicza) są wyłączone.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

POWRÓT
GÓRCZYN