System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – lipiec 2021

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta.

Od ul. Pocztowej wzdłuż Arsenału do okolic „Letniej” trwają prace archeologiczne. Prowadzi je pracownia archeologiczna SG2.

Na odcinku ul. Wybickiego – ul. Łokietka wylana została betonowa podbudowa pod torowisko. Tory tramwajowe czekają na montaż. Cały odcinek od ul. Łokietka do budynku sądu przy ul. Mieszka I praktycznie posiada umocowane już tory tramwajowe. Torowisko jest zatem niemal praktycznie kompletne. Trwa brukowanie odcinka ul. Krzywoustego – ul. Borowskiego, czyli części deptakowej. Płyty chodnikowe pojawiły się także na odcinku ul. Borowskiego – ul. Jagiellończyka. Prace ziemne na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do wjazdu do sądu i przychodni lekarskiej zostały zakończone. Trwają prace naziemne. Ruch samochodowy przecinający ul. Chrobrego i Mieszka I odbywa się ul. Łokietka, Krzywoustego, Borowskiego oraz Jagiellończyka.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

POWRÓT
GÓRCZYN