System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – sierpień 2021

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta.

Od ul. Pocztowej wzdłuż Arsenału do okolic „Letniej” prowadzone były prace archeologiczne. Prowadzone były przez pracownię archeologiczną SG2. Prace te zostały ukończone, całość znalezisk została zinwentaryzowana. Teren jest aktualnie wyrównywany i przygotowywany pod prowadzenie prac naziemnych. W wyniku prowadzonych prac zdemontowany i zabezpieczony został pomnik Edwarda Jancarza.

Na odcinku ul. Wybickiego – ul. Łokietka montowane są tory tramwajowe. Przejazd samochodowy przez ul. Łokietka został zamknięty. Trwają tu prace podziemne i naziemne. Jednocześnie trwają prace nad konstrukcją mostową nad Kłodawką.

Odcinek od ul. 30 Stycznia do ul. Borowskiego jest niemalże kompletny. Większość prac związanych z ciągami jezdnymi i pieszymi została zrealizowana.

Wzdłuż całego torowiska na słupach oświetleniowo-trakcyjnych, rozwieszono liny mocowań pod trakcję, przygotowując je do montażu.

Prace brukarskie realizowane są na odcinku od ul. Jagiellończyka do ul. Mickiewicza. Prace ziemne na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza oraz na odcinku od Mickiewicza do budynku sądu zostały zakończone. Wykonawca przystąpi wkrótce do prac naziemnych. Na chwilę obecną jedynym nietkniętym inwestycyjnie odcinkiem pozostaje końcówka ul. Mieszka I – od wjazdu do sądu i przychodni do skrzyżowania z ul. Roosevelta.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

POWRÓT
GÓRCZYN