System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Testy pierwszych tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

Wykonawca Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej – firma Konwerga z Poznania, rozpoczął właśnie test funkcjonalności tablic ledowych na przystankach komunikacji miejskiej w Gorzowie. Testowana jest jedna tablica na przystanku autobusowym (przy Hotelu Mieszko) oraz tablica tramwajowa (przy Szpitalu na ul. Walczaka).

Tablice wyświetlają aktualny czas, informacje z nazwą przystanku, numer linii i kierunek jazdy pojazdu wraz z czasem odjazdu z przystanku. Na tablicy znajduje się także herb miasta.

Funkcjonuje już także opcja wsparcia w postaci syntezatora mowy i czytania wyświetlanej informacji na tablicy głosem Agnieszki – zaimplementowanej przez system mowy syntetycznej IVONA. Wystarczy wcisnąć guzik (i) znajdujący się na słupie z tablicą na wysokości 1 metra od podłoża, by odsłuchać komunikat głosowy.

Na pasku informacyjnym, który aktualnie informuje o testach tablic, docelowo mają się pojawić dane o zanieczyszczeniu powietrza, które będą pobierane bezpośrednio z czujnika wmontowanego w tablicę, na bieżąco monitorującego jakość powietrza.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN