System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – październik 2021

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta.
Postęp bieżących prac i zaawansowania inwestycji można ocenić na 80-85%

Mimo zakończonych formalnie prac archeologicznych na wysokości ul. Pocztowej, trwa kończenie inwentaryzowania odkrywek podziemnych piwnic dawnych budynków. Aktualnie została ostatnia – prawdopodobnie piwnica barokowego budynku szacowanego na II połowę XVIII wieku. Mimo rozłożenia prac archeologicznych w czasie, na chwilę obecną nie wpłynął jeszcze od wykonawcy wniosek o przedłużenie prac, związanych z przebudową ulicy Chrobrego i Mieszka I. W związku z tym nadal obowiązującym terminem jest końcówka roku 2021.

Na pozostałych etapach inwestycji, prace przebiegają bez najmniejszych zakłóceń.

Na odcinku ul. Wybickiego – ul. Łokietka zamontowane zostały tory tramwajowe (do wysokości budynku dawnego Kina Słońce). Prace brukarskie na tym odcinku są już prowadzone. Przejazd samochodowy przez ul. Łokietka jest nadal zamknięty. Trwają tu prace podziemne i naziemne.
Aktualne prace brukarskie na pozostałych odcinkach zostały niemalże ukończone, pozostaje kosmetyczne wykończenie (poza odcinkiem od skrzyżowania z Mickiewicza do skrzyżowania z Roosevelta). Przejezdne pozostają ul. 30 Stycznia, Krzywoustego, Borowskiego, Jagiellończyka oraz Mickiewicza. Na ostatnim odcinku (na wysokości sądu – do Roosevelta) prowadzone są prace podziemne. Dopiero teraz możliwe było udostępnienie tego odcinka do prac, ze względu na konieczność zapewnienia dojazdu do budynku sądu i przychodni. Dojazd do tych instytucji realizowany jest ul. Krasińskiego.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

POWRÓT
GÓRCZYN