System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Wybickiego- Jagiełły-Chrobrego

W piątek (29 października) nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Bolesława Chrobrego, Józefa Wybickiego i Władysława Jagiełły. Wykonawca zajmie północną część skrzyżowania, a ruch zostanie przełożony na wykonany już odcinek jezdni.

Zmianie ulegnie również ruch na skrzyżowaniu ulic Władysława Jagiełły i Dąbrowskiego. Najbardziej istotną zmianą będzie brak możliwości skrętu z Jagiełły w Dąbrowskiego, od strony ul. Bolesława Chrobrego. Kierowcy będą mieli możliwość dojazdu do tej ulicy poprzez zawracanie na pobliskim rondzie Zgody (przy Białym Kościółku).

Zachowane zostanie tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Bolesława Chrobrego, oznakowanie na moście Staromiejskim oraz ruch dwukierunkowy na ul. Dworcowej i Młyńskiej.

W dalszym ciągu nie będzie można przejechać z ul. Józefa Wybickiego i Władysława Jagiełły w ul. Bolesława Chrobrego w kierunku mostu Staromiejskiego. Ulica Bolesława Chrobrego na odcinku od Wybickiego do Sikorskiego nadal będzie wyłączona z ruchu (z wyjątkiem zachodniego pasa ruchu, który służył będzie jako dojazd jednokierunkowy do ul. Pocztowej z ronda tymczasowego).

Trasy objazdowe, przystanki dla autobusów MZK oraz buspas na ul. Bolesława Chrobrego od mostu Staromiejskiego pozostają bez zmian.

Jednostka Realizująca Projekt
Krzysztof Kropiński – Wydział Dróg (Jednostka Realizująca Projekt)

POWRÓT
GÓRCZYN