System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – listopad 2021

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta.

Na wysokości „Arsenału” prace archeologiczne zostały zakończone. Wzdłuż Chrobrego (ul. od Pocztowej) trwa układanie podbudów pod torowisko i trwa montaż torów. W związku z zakończeniem inwentaryzacji archeologicznej możliwe było przeniesienie prac na drugi, gotowy pas Wybickiego-Jagiełły. Prace ziemne rozpoczęły się teraz na dotychczasowym pasie ruchu.

Uzupełnione zostało torowisko na wysokości mostku nad Kłodawką, prace konstrukcyjne związane z mostkiem też zostały ukończone. Na odcinku od dawnego kina Słońce aż do budynku sądu realizowane są prace brukarskie. Niektóre odcinki są już praktycznie kompletne i brukarsko ukończone: 30-Stycznia-Krzywoustego, Krzywoustego-Borowskiego, Borowskiego-Jagiellończyka, Jagiellończyka-Słowackiego. Na pozostałych trwają uzupełnienia lub też dopiero układana jest kostka.Wzdłuż całej inwestycji montowane są aktualnie wiaty przystankowe. Przejezdne pozostają ul. 30 Stycznia, Krzywoustego, Borowskiego, Jagiellończyka oraz Mickiewicza. Na ostatnim odcinku (na wysokości sądu – do ul. Roosevelta) prowadzone są prace podziemne. Torowisko jest kompletne i połączone w 95%. Brakuje odcinka przy skrzyżowaniu Jagiełły-Wybickiego oraz od wysokości sądu do ul. Roosevelta – czyli na krańcówkach inwestycji – tam gdzie prowadzonone są prace ziemne.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

POWRÓT
GÓRCZYN