System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – grudzień 2021

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta.

Kumulacja robót ma miejsce na krańcowych obszarach inwestycji. Praktycznie całe nakłady sił ukierunkowane zostały na wykończenia prac przy torowisku tuż przy skrzyżowaniach:
1) Chrobrego z Wybickiego i Jagiełły
2) Mieszka I z Roosevelta.
Brakuje około 5 metrów torowiska przy tym pierwszym skrzyżowaniu, by połączenie tramwajowe wzdłuż ul. Chrobrego i Mieszka I z os. Piaski było kompletne. Na wysokości „Arsenału” ul. Chrobrego została wyasfaltowana na obu pasach ruchu. Na chwilę obecną nie jest jednak możliwe udostępnienie tych obszarów dla ruchu samochodowego.

Torowisko na wysokości budynku sądu zostało ukończone, lada chwila podobnie będzie z torowiskiem przy dawnym kinie Słońce i „Letniej”.
Na całej inwestycji wszystkie prace podziemne zostały ukończone. Pozostają prace wykończeniowe, głównie brukarskie, zieleniarskie oraz przy infrastrukturze komunikacji tramwajowej. Posadowione zostały wiaty przystankowe, wkrótce montowane będą tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.
Nadal nieprzejezdne zostaje skrzyżowanie z ulicą Łokietka. Przejazdy na pozostałych przejazdach są czynne. Dla mieszkańców udostępnione zostały wjazdy w ul. Mieszka I, mimo iż nadal ulica nie jest przejezdna ze względu na ciągle trwające prace.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

POWRÓT
GÓRCZYN