System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – luty 2022

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta. Kumulacja robót ma miejsce na krańcowych obszarach inwestycji. Zintensyfikowane działania trwają przy skrzyżowaniu Chrobrego/Wybickiego/Jagiełły. Wszystko ze względu na to, że w marcu planowane jest wyłączenie tego skrzyżowania z ruchu samochodowego, które aktualnie funkcjonuje w trybie roboczym. Zdjęcie ruchu ze skrzyżowania wymagane będzie ze względu na konieczność połączenia torowiska zrealizowanego już na ul. Chrobrego oraz konieczność zrealizowania finalnego skrzyżowania z warstwą ścieralną asfaltu w całym ciągu tej ulicy oraz ulicy Jagiełły i Wybickiego. Wstępne szacunki wykonawcy przewidują zamknięcie tego odcinka na około tydzień. Uzależnione to też będzie m.in. od warunków pogodowych. Wymagana będzie także nowa tymczasowa organizacja ruchu, która wykluczy ten odcinek i niestety utrudni ruch samochodowy w centrum. Informacja o fakcie zamknięcia ruchu na tym obszarze udostępniona będzie osobnym komunikatem.

Wykonawca włączył do ruchu samochodowego ulicę Mieszka I. Jest pełne oznakowanie pionowe i poziomie. Na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza jest już także sygnalizacja świetlna. Należy pamiętać, że obecna Mieszka I umożliwia dojazd jedynie do budynku sądu, brakuje jeszcze wykończenia około 70 metrów do skrzyżowania z ul. Roosevelta. W związku z tym Mieszka I w całej swojej rozciągłości nie jest nadal ulicą przejezdną.

Wzdłuż całej inwestycji trwają wykończenia brukarskie. Nadal na finalny montaż i uzupełnienia czekają wiaty przystankowe oraz tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Ciągle przed nami są finalne prace zieleniarskie w tym końcowe prace nasadzeniowe drzew. W ostatniej kolejności pojawi się mała architektura: ławki czy kosze na śmieci.

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii:

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN