System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Postęp prac na ul. Chrobrego i Mieszka I – czerwiec 2022

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. To ostatnia fotorelacja obrazująca przebieg inwestycji przed jej oficjalnym odbiorem i oddaniem do użytkowania, które zaplanowane jest na połowę lipca.

Prace w rejonie skrzyżowania Wybickiego/Chrobrego/Jagiełły zbliżają się do końca. Praktycznie zostały do wykonania drobne wykończenia brukarskie przy przejściach dla pieszych, wzdłuż ciągów pieszych, a także w rejonie parku kieszonkowego, który będzie zwieńczeniem inwestycji tuż obok skrzyżowania (vis-a-vis dawnego kina Słońce).
Drobne prace brukarskie będą jeszcze wykonane w całym ciągu ul. Chrobrego i Mieszka I (głównie przy mostku nad Kłodawką, przy ul. 30 Stycznia, przy „kwadracie”, a także w pobliżu wiat przystankowych, gdzie zamontowane już są i podłączone do sieci tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Wiaty wyposażone zostały w szyby. Pozostaje montaż siedzisk.

Zakończyły się także nasadzenia zieleniarskie. Drzewa wyposażone zostały w przygruntowe metalowe kraty osłonowe.

Największe natężenie prac toczy się na skrzyżowaniu ul. Mieszka I/Roosevelta/Kaz. Wielkiego/ks. Andrzejewskiego. Ruch jest dwukierunkowy i odbywa się tylko częścią skrzyżowania. W momencie dokończenia realizacji przebudowy skrzyżowania i montażu torowiska wzdłuż Kazimierza Wielkiego ruch powróci do pierwotnej organizacji. Montaż torowiska na ul. Kazimierza Wielkiego ciągle trwa.

Bieżący postęp prac możecie śledzić w poniższej galerii.

Jednostka Realizująca Projekt
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN