System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim
CENTRUM

Kolejny etap przebudowy ul. Sikorskiego – zmiany pod katedrą

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego planuje w nocy z 16 na 17 stycznia wprowadzenie kolejnego etapu przebudowy ul. Sikorskiego. Prace obejmą zachodnią część skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego.

Nastąpi zamknięcie połowy skrzyżowania i przeniesienie ruchu z lewej jezdni na prawą po tymczasowej nawierzchni w pasie rozdziału między jezdniami.

Ruch pojazdów na prawej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo na odcinku od Arsenału do biurowca Titanic (na wysokości wjazdu do ul. Wodnej nastąpi powrót na lewą jezdnię). Na powyższym odcinku w każdym kierunku będzie dostępny tylko jeden pas ruchu. Pasy ruchu będą oddzielone od siebie za pomocą urządzeń BRD.

Przystanek „Katedra” zostanie przeniesiony o kilkanaście metrów i zlokalizowany będzie w pasie rozdziału między jezdniami.

Nie będzie możliwości wjazdu z ul. Chrobrego w ul. Sikorskiego w kierunku do ul. Młyńskiej oraz wyjazdu z ul. Sikorskiego w ul. Chrobrego.
Jedyny wyjazd z ul. Sikorskiego, Pocztowej, Strzeleckiej i Starej będzie prowadził ul. Młyńską do ul. Spichrzowej. Wjazd do powyższych ulic będzie możliwy wyłącznie ul. Młyńską od Spichrzowej oraz ul. Pocztową od ul. Chrobrego.

Ze względu na zakres przeprowadzanych prac i przewidywane duże utrudnienia w ruchu drogowym zaleca się korzystanie z tras alternatywnych z wykorzystaniem Mostu Lubuskiego i ul. Spichrzowej.

Krzysztof Kropiński – Wydział Dróg
fot. Bartłomiej Nowosielski

POWRÓT
GÓRCZYN